Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Стабiлiзатори напруги

За допомогою різних побутових приладів, будівельних апаратів, промислових технологій - полегшуємо собі побут, збільшуємо швидкість будівельних і ремонтних робіт, створюємо комфортний відпочинок і дозвілля. Найважливішим правилом для роботи «незамінних помічників» є постійне і безперебійне живлення електроенергією. Іноді користуючись якимось електроприладом, раптом помічаємо що електроприлад відмовляється працювати через перепади електропостачання мережі живлення. Наслідком зміни напруги, є перегоряння електродвигунів холодильників, пральних машин, насосів, компресорів. Особливо неприємно вихід з ладу систем водопостачання та опалювальних систем в заміських будинках, що загрожує заміною всієї системи.

Для захисту техніки від тривалого підвищеного або зниженого напруги застосовують стабілізатор напруги.

Стабілізатор напруги - електротехнічний прилад і його функція полягає в тому, щоб автоматично підтримувати необхідну напругу (наприклад, 220V) на виході при будь-яких коливання на вході. Стабілізатор напруги підключається до мережі, де напруга може «скакати», а електроприлади вже підключаються після стабілізатора напруги і вони вже захищені від неприємних сюрпризів і отримують електроживлення потрібної якості.

Стабілізатор напруги кожен вибирає сам. І все-таки потенційному покупцеві важливо знати, що основною характеристикою, при виборі моделі, є потужність підключається навантаження. Необхідно врахувати, що потужність стабілізатора повинна бути трохи більше від потужності приладу, для захисту якого вона призначена. Звичайно, є можливість просто купити стабілізатор напруги максимальної потужності. Тільки така модель, потужність якої буде використовуватися тільки на 10-30%, коштуватиме невиправдано дорого. Необхідно врахувати, що будь-який електродвигун мають високі пускові струми. В момент включення електродвигун споживає енергії більше ніж в номінальному режимі (наприклад, електроінструмент, холодильник, кондиціонер, насоси).

Установка стабілізатора напруги виправдана якщо:

  1. У зв'язку з низькою напругою в мережі електроприлади не працюють або виходять з ладу.
  2. Вартість обладнання, яке захищається в 3 і більше разів перевершує вартість стабілізатора напруги.

Для остаточного вибору стабілізатора напруги врахуємо ще кілька пунктів.

Вибір стабілізатора напруги за іншими характеристиками

Варто звернути увагу на безшумність і компактність стабілізатора напруги. Зазвичай електрощит знаходиться в зручному місці для управління (коридор, комора). Установка, стабілізатора напруги з вентиляцією, недопустима - вентилятори будуть постійно гудіти, видавати звуки, схожі на те, як шкребеться кішка.

Також варто звернути увагу на компактність приладу, іноді розмір досить важливий. Установка стабілізатора напруги з об'ємним і широким корпусом незручна. Зауважте, що стабілізатор необхідно встановлювати в місцях, відповідних його інструкції з експлуатації, по температурі і вологості.

Стабілізатор напруги трифазний або однофазний?

При однофазної мережі (220V) вибір очевидний.

При трифазної мережі (380V): якщо є хоча б один трифазний споживач, однозначно, буде потрібно встановити трифазний стабілізатор або встановити три однофазних стабілізатора. Цей варіант може дозволити вибірково відключити стабілізатор, при зникненні напруги однієї з фаз.

Потужність стабілізатора напруги

У виборі стабілізатора, потужність грає першорядну роль. Потужність стабілізатора повинна повністю забезпечити безперебійне електроживлення, підключених до неї приладів. Якщо вам необхідно захистити від перепадів енергопостачання певний прилад, досить одного стабілізатора відповідної потужності. Захистити велика кількість приладів, можливо, поставити на кожен прилад свій стабілізатор напруги, але таке рішення не дуже зручне і до того, ж витратна. У такій ситуації краще вчинити - придбати один стабілізатор на всі споживачі. Нагадаємо, що в момент запуску електромотори потребують боле високої потужності, ніж в стаціонарному режимі.

Виробник стабілізатора напруги

Ще одним немаловажним моментом є вибір товару того виробника, якому Ви або довіряєте, або який має тривалу історію виробництва якісних товарів. Тому що є великий ризик «клюнути» на більш низьку ціну, зовнішню схожість, красиву упаковку і т.п., але при гарантійному випадку (або після нього) Ви ризикуєте не знайти ні виробника, ні того хто погодиться ремонтувати Вашу техніку!

Стабілізатор напруги - самий виправданий спосіб захистити електрообладнання від небажаних аварійних ситуацій в мережі і ремонту дорогої техніки, але від повного зникнення напруги в мережі стабілізатори напруги захистити на могут!

Дата: 18.10.2014