Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Мотопомпи

Вже нікого не здивуєш маленьким озером або басейном на ділянці близько приватного особняка. Все частіше з'являються штучні водойми в паркових зонах і зонах відпочинку. Тільки уявити, скільки води необхідно перекачати, що б створити прекрасне місце для відпочинку і дозвілля. Над цією непростою справою трудяться потужні насоси - мотопомпи.

Мотопомпа - це пристрій для перекачування, подачі і перемішування великих обсягів води. Практично мотопомпи застосовуються для зрошення грунту, пожежогасіння, очищення і осушення колодязів, басейнів або затоплених об'єктів. Щоб впорається із завданням, яка покладена на апарат, в даному випадку - це мотопомпа. Необхідно врахувати, що мотопомпи діляться на кілька видів:

  1. Мотопомпи для чистої і злегка забрудненої води, такі мотопомпи автономні у роботі, зручні і прості в експлуатації. Допустимий розмір часток, які можуть потрапити, з рідиною в мотопомпу - до 6 мм. Продуктивність таких мотопомп відносно невелика: 7-14 м3 води на годину. При роботі з такими мотопомпами не потрібно спеціальної підготовки, і вони мають невеликі розміри.
  2. Мотопомпи для брудної рідини використовуються для перекачування води містить пісок і камені, також для в'язких і брудних рідин. Такі мотопомпи застосовують при будівництві, для відкачування води з піском, для спустошення септичних резервуарів або контейнерів.
  3. Мотопомпи для сильно забруднених рідин застосовуються на будівництвах, для прокладання трубопроводу і в шахтах. Безумовно, ці мотопомпи для професійного використання. Розмір твердих домішок, які здатні пропустити фільтри мотопомпи досягають розміру до 31 мм. Внутрішній корпус мотопомп виконаний з нержавіючої сталі, при сильному забрудненні корпус легко очищається, а при пошкодженні такої корпус можна замінити. Мотопомпи для сильно забруднених рідин габаритні і важкі, вага однієї мотопомпи досягає 50 кг і більше.

На жаль жоден з видів мотопомп не здатні перекачувати дуже гарячі рідини!

Двигуни мотопомп

Важливим, а часом і остаточним критерієм вибору мотопомп є двигун. Тут краще уточнити, що конструкція робочої системи двигуна однакова, а відмінність полягає в бензиновому або дизельному моторі. Мотопомпи, обладнані двигуном завжди мобільні та автономні.

Мотопомпи з бензиновим двигуном значно дешевше дизельних, а вартість палива вище. Бензинові двигун в основному використовуються для малопотужних насосів з невеликою продуктивністю (л/год), зате з бензиновим двигуном мотопомпи працюють тихо.

Мотопомпи з дизельним двигуном володіють високим моторесурсом, так само дизельні двигуни мають високу продуктивність і економічніше мотопомп з бензиновим двигуном. Однак є й недоліки - шум і вихлопні гази.

Тому, при виборі мотопомпи важливо визначитися, який обсяг роботи буде виконувати агрегат і за яких умов, а ціна буде залежати від моделі і виробника.

При виборі або купівлі мотопомпи важливо звернути увагу на продуктивність і напір агрегату. Продуктивність мотопомпи залежить від певної моделі насоса. Багатий вибір, починаючи від малогабаритних апаратів, здатних відкачувати рідину в невеликих кількостях, закінчуючи агрегатом продуктивністю 120 м3 води/год, які можуть осушити водойму малих розмірів.

Сильний напір агрегату для відкачування рідин не потрібно, а характерний показник становить 25-35 м. Якщо мотопомпа (насос) використовується в якості віддаленого джерела водопостачання, тоді показник напору мотопомпи суттєвий.

Мотопомпа - це помічник, який допоможе текти воді туди, куди потрібно Вам!

Дата: 18.10.2014