Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

IБП - Джерело безперебiйного електроживлення

Виключився комп'ютер без вашого на те згоди? Пропала напруга в мережі або гірше - підвищилося за доступні межі? Можливо, таке з вашою мережею вперше, але як бути тоді, коли скачки напруги бувають часто, то і зовсім напруга зникає. Тоді нижчевикладена інформація допоможе Вам зберегти нерви і дорогу техніку.

Збереження техніки від перепадів напруги або повного її зникнення зараз можна довірити пристрою, який називається - джерело безперебійного електроживлення. Для подальшого опису краще підійде абревіатура ІБП або UPS (Uninterruptible power supplies).

ІБП - це автоматичний пристрій, який стабілізує напругу або живить напругою необхідної якості. Може виконує роль автономного джерела живлення, за допомогою заряду акумуляторних батарей. Діапазон застосування ІБП настільки об'ємний, що в нього входять:

 • Персональний ПК, ноутбуки, сервери, шлюзи і т. п.
 • Аудіо апаратура, системи ТБ.
 • Побутова техніка.
 • Холодильники, компресори.
 • Газові котли всіх типів.

Навантаження приладу (-ів) яку ви збираєтеся захищати за допомогою ІБП, досить розтяжне поняття. Що б не заплутатися напевно, достатньо врахувати кілька основних умов вибору.

Перше - це потужність навантаження. Потужність завжди вимірюється у ВАТ (Вт), а вихідна потужність ІБП вказують в вольт-амперах (ВА). Хоча зараз виробники випускають моделі ІБП з вказаною потужністю у ВАТ (Вт). У чому ж різниця величин?

В вольт-амперах (ВА) вимірюється повна потужність, що протікає між ІБП і пристроєм (навантаженням). Частина цієї потужності використовується пристроєм для виконання поставлених перед ним задач (обчислення, опалення, освітлення або які-небудь ще), а частина осідає реактивних компонентах пристрою. В ВАТ (Вт) вимірюється потужність, яка забирається навантаженням, її ще називаю активної чи корисною. Це дуже важливі характеристики навантаження при яких виникає поняття коефіцієнт потужності - відношення поглощаемой активної (корисної) навантаження до повної потужності. Що б розібратися наведемо приклад.

Наприклад: Необхідно захистити комп'ютер потужністю 200 Вт, а коефіцієнт потужності комп'ютерної навантаження 0,7 виходить (200 Вт/0,7) = 285 ВА. Буде потрібно ІБП/UPS з вихідною потужністю 285 ВА. Інший тип обладнання може мати інший коефіцієнт потужності, наприклад у спіральних нагрівальних приладів, ламп розжарювання і трансформаторних джерел живлення (не імпульсних) він може бути близький до 1.

Друга важлива умова - час автономного живлення навантаження. Слід визначитися, для чого ви купуєте ІБП: щоб при відключенні зовнішнього електроживлення він «протримався» 5-10 хв. (на це розраховані більшість ІБП) для збереження даних на своєму ПК і коректно завершити роботу операційної системи; або вам необхідний запас часу в пару годин, щоб завершити термінову роботу на ноутбуці, заодно підзарядити його; а може, ваша мета - довгострокове живлення системи сигналізації або контролерів системи газового опалення заміського котеджу. Час автономного живлення безпосередньо визначається ємністю встановлених в ІБП акумуляторних батарей, а це самий дорогий і «вибагливий» елемент обираного вами джерела.

Третя умова - форма напруги. Деякі типи обладнання, наприклад електродвигуни або вимірювальні прилади, вимагають чітко синусоїдальної напруги. А ось для комп'ютерів форма напруги не настільки важлива. Справа вся в тому, що в них використовуються імпульсні джерела живлення.

Типи ІБП

Згідно Міжнародної електротехнічної комісії (IEC), стандарту IEC 62040-3 все ІБП поділяються на три основні класи:

 1. Пасивні резервного типу (passive standby)
 2. Лінійно-інтерактивні (line-interactive)
 3. З подвійним перетворенням (double conversion).

ІБП підпадають під категорію passive standby, «в народі» частіше називають офлайновими ІБП (Off-line). У нормальному режимі роботи, коли напруги не виходять за рамки доступного, навантаження через фільтр підключається безпосередньо до зовнішньої електромережі. Як тільки характеристики виходять за рамки, ІБП перемикає навантаження на живлення від акумуляторної батареї. Це визначає простоту управління, невеликий розмір і невисоку вартість Off-line ІБП. Але Off-line ІБП має недоліки: при будь-якому істотному спотворенні в електромережі джерело переходить на живлення від акумулятора, що призводить до швидкого зносу ІБП. Тому найбільш «грамотні» користувачі звертають дедалі більшу увагу на інші типи джерела безперебійного живлення.

Лінійно-інтерактивні ІБП в порівнянні з ІБП Off-line, з'являється один важливий додатковий елемент - стабілізатор вхідної напруги (або бустер). Він забезпечує коригування напруги убік його підвищення або зниження і тому дозволяє забезпечити нормальне живлення навантаження при коливаннях напруги зовнішньої електромережі без переходу на батарею. Батарея включається в роботу значно рідше, отже, підвищується термін її служби. Застосування перемикання на батарею: і в офлайнових Off-line, і в лінійно-інтерактивних UPS час перемикання відносно велике (4...7 мс), але для домашнього застосування ІБП це несуттєво. Саме лінійно-інтерактивні ІБП на найближчу перспективу слід розглядати як оптимальне рішення для захисту домашніх ПК і побутової електроніки.

ІБП з подвійним перетворенням (double conversion), їх часто називають онлайновими (On-line), працюють по іншому. On-line ІБП перетворять яке надходить на вхід змінну напругу в постійне, а потім постійна напруга інвертор знову змінює в змінне. Таке подвійне перетворення дозволяє практично повністю відгородити навантаження від будь-яких неполадок і спотворень у зовнішній мережі. Як і в двох інших типах ІБП, акумуляторна батарея включається в роботу тільки в аварійному режимі, але вона постійно підключена до входу інвертора, в результаті забезпечується практично нульовий час перемикання. Незначний недолік майже «ідеальної» захисту, гарантируемой On-line ІБП, є їх вартість та більш низький ККД (електроенергія перетворюється два рази). On-line ІБП застосовуються в корпоративних додатках, в промисловості і при великих обсягах навантаження.

У комп'ютерній сфері ІБП набули великої популярності. В першу чергу ІБП / UPS купують користувачі домашніх ПК або ноутбуків. В основному для домашнього комп'ютера досить ІБП з потужністю 400...600 ВА, якщо до вашого комп'ютера підключено багато периферійних пристроїв, краще звернути увагу на ІБП з потужністю 825ВА. При двох домашніх комп'ютерах орієнтуйтеся на ІБП з потужністю 1000 ВА і більше.

Використання ІБП не закінчується на захисті ПК чи ноутбука. ІБП застосовують для захисту телевізорів, домашніх кінотеатрів, акустичних систем. Тепер фірми-виробники приділяють увагу і зовнішньому вигляду ІБП. Погодьтеся, хто купить ІБП/UPS який погано виглядає з модним плазмовим телевізором.

UPS використовується не тільки в домашньому побуті, а також для захисту охоронно-пожежної сигналізації, систем відеоспостереження. Установка ІБП в заміському будинку теж корисна. Наприклад газова система опалення, яка управляється на базі мікроконтролерів. Споживає така система близько 100 ват, включаючи циркуляційний насос, але в разі відключення електроенергії, працювати система перестане, а значить, будинок не опалюється. Ситуація явно не з приємних, особливо в холодну пору року. У такій ситуації допоможуть UPS з тривалим часом автономної роботи. Тому придбання ІБП/UPS цілком виправдане і швидко окупить себе. У будь-якому випадку ІБП/UPS коштують значно дешевше, ніж пристрої, для захисту яких вони купуються.

Але крім комп'ютерів хочеться підключити і телевізор, і холодильник, і газовий котел - для цього необхідний ІБП-бесперебойник потужніший і з акумуляторами більшої потужності!

Основні переваги:

 • Форма вихідного сигналу - правильна синусоїда
 • Потужні автоматичні зарядні пристрої
 • Велике коефіціет максимальної короткочасної потужності
 • Повний автомат
 • Висока надійність
 • Вбудований модуль захисту від кидків напруги
 • Наявність наскрізного "0" - для забезпечення підтримки всіх типів побутових газових котлів
 • Великі номінальні і пускові потужності!
 • Комплексне безперебійне живлення будинку та котеджу
 • Запуск потужних насосів і насосних станцій, водяних станцій
 • Запуск холодильників, компресорів і т.п.

 

Партнеры:
7 июня 1961 года состоялась премьера самой известной гриновской экранизации. 50-летию фильма "Алые паруса" и посвящена новая выставка. Картина, несмотря на свой солидный возраст, и по сей день пользуется огромной популярностью у поклонников хорошего кино. Это был звездный дебют Анастасии Вертинской, а ее партнер, капитан Грэй — Василий Лановой, – к тому времени уже был хорошо известен публике.

Дата: 18.10.2014