Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Електростанцiя для дачi та будинку

Електростанція для дачі та будинку

Улюблене місце для відпочинку для кожного з нас має бути комфортним і затишним. Достаток меблів та декору на сьогоднішній момент допоможуть заповнити будь-який простір. От тільки не забути про елементарне електроживлення. Погодьтеся - в місті це умова комфорту забезпечено, а на природі або найчастіше на дачній ділянці це буває проблематично. Щоб частково або повністю забезпечити себе електроенергією, краще використовувати електростанції. На даний момент ці помічники здобули відносно компактні форми і мобільність. Буває, що електростанція дуже виручає, коли електроживлення в мережі зникає.

Електростанція складається з двигуна внутрішнього згоряння (як в автомобілях або мотоциклах) і генератора - тобто виробника електричної енергії з механічною. Зараз є два види електростанцій - це дизельні та бензинові електростанції. З назви вже зрозуміло, що для живлення самої електростанції потрібно певне паливо. Різниця полягає в декількох відмінностях.

Розглянемо кожен окремо, але для початку визначимося - який вид генератора краще для вашої ситуації. Буваю синхронні і асинхронні генератори в складі електростанції.

Синхронний генератор має постійну частоту обертання при різних навантаженнях, це означає, що як би не змінювалася навантаження на валу двигуна, він буде мати одну й ту ж частоту обертання. Природно, навантаження має змінюватися в розумних межах, тобто значення критичного моменту навантаження, при якому двигун "випадає" з синхронного режиму, що чревато його поломкою.

Асинхронний генератор може міняти частоту обертання при збільшенні навантаження. Асинхронні генератори мають просту конструкцію і надійні в експлуатації. Недоліком асинхронних генераторів є трудність регулювання їх частоти обертання.

Тепер перейдемо до двигунів в складі електростанцій.

Бензиновий двигун має порівняно невеликий моторесурс, всього від 500 до 5000 годин. При цьому він важить менше дизельних установок, більше підходять для нечастого і нетривалого застосування в якості резервного джерела живлення, добре зарекомендували себе в умовах постійних переміщень. Головне достоїнство такого обладнання - в доступності палива, бензин завжди можна знайти.

Дизельний двигун має більший моторесурс - близько 9000 годин. Крім того, дизельні генератори призначені для більш інтенсивного використання та при частих відключеннях електрики. Дизельні електростанції коштують трохи дорожче бензинових, але паливо витрачається більш економічно.

Вибір фаз електростанції

Фаза електростанції одна з важливих характеристик у виборі!

Почати потрібно з того, що електростанції бувають трифазні (400 В) і однофазні (230 В). Яка електростанція переважали - залежить від тих умов, в яких ви припускаєте використовувати пристрій, від фазности споживачів і від того, наскільки рівномірно розподіляється навантаження між ними.

Якщо у вас все прилади однофазні - вибір очевидний, потрібно брати однофазную електростанцію. У тому випадку, якщо серед вашої власності все-таки знайшлися трифазні електроприлади, вами набувається трифазна електростанція.

Трифазна електростанція створена для того, що б забезпечувати енергією трифазних споживачів, а не для однофазних споживачі, розділених на три частини. І тут існує ряд своїх нюансів. По-перше, сумарна потужність всіх трьох фаз дорівнює потужності електростанції. По-друге, при підключенні такої установки, потрібно стежити за тим, щоб, при розподілі навантаження між фазами, різниця становила не більше 25% -30%, якщо генератор синхронного типу, і до 70%, якщо генератор асинхронний. В цьому основна незручність трехфазной електростанції, постійно припадати виробляти досить складні розрахунки. По-третє, не можна допускати замикання фаз! - В синхронних генераторах горять обмотки, а в асинхронних - розмагнічується ротор (що не так небезпечно порівняно з синхронними генераторами).

Якщо станція вже придбана і ви не плануєте часто виїжджати з нею, тоді розумно встановити її в призначеному для неї місці. Ідеально для електростанції окреме приміщення з хорошою вентиляцією. Обов'язково щоб це приміщення опалювалося, стежте за тим, що б температура в приміщенні була не менш +5 °С. Не забудьте подбати про відвід вихлопних газів.

А ще краще - зверніться до фахівців хоча б за консультацією - будь-яка техніка має свої особливості і електростанція не виняток! Довговічність і тривалість роботи вашої електростанції буде залежати від виконання цих правил.

 

Партнеры:
В Чёрном море живёт чудная рыба-прилипала, с мудрёным научным названием ремора, которая появилась здесь лишь в середине 20-го века; в Крыму про неё не знают даже местные жители, а там, где она обитает изначально, рыбаки приспособились использовать её вместо удочки для ловли крупной рыбы.

Дата: 29.10.2014