Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Ефективнiсть частотно-регульованих перетворювачiв

Димотяг - обладнання котельні, що дає найбільший ефект в застосуванні ЧРП

Другим фактором за своєю значимістю в питаннях зменшення витрат на виробництво теплової енергії, є зниження споживання електричної енергії основним і допоміжним обладнанням котелень.

Проекти котельних, експлуатованих на ПЕ «Краматорскмежрайтеплосеть» і розроблених ще в 80-х роках, закладали в теплотехнічному обладнанні перспективи підключення додаткових споживачів і великий запас міцності.

Дана стратегія розвитку комунального теплопостачання на той час себе виправдовувала, тому, що на першому місці була безаварійність і надійність роботи обладнання. Питання енергозбереження стояли на другому плані.

В якості електроприводів технологічного обладнання, які експлуатуються і в даний час передбачені асинхронні електродвигуни.

Зазначений тип електродвигуна, простий в експлуатації, надійний і відносно дешевий у порівнянні з іншими типами. Однак, такі електродвигуни має великий недолік - відсутність технічної можливості регулювати частоту обертання вала.

Регулювання технологічних параметрів (витрата, тиск тощо) виконується механічними пристроями - засувками, заслінками, клапанами тощо.

Однак, через технічні конструктивних характеристик електроприводів даного типу, ці механічні пристрої не ведуть до належного зниженню споживання електроенергії.

Така робота характерна для технологічного обладнання, яке працює в зоні змінних навантажень. Це підживлювальні насоси, тяго-дуттьові машини (вентилятори і димососи), насоси систем гарячого водопостачання.

Приміром, витрата води прокачується насосами гарячого водопостачання змінюється протягом доби. У вечірні та ранкові години - це максимальний водоразбор. В інший час, витрата води істотно знижується. При цьому зростає тиск води, зниження якого здійснюється пристроями на напірному колекторі насоса. І навпаки. Так от, при всіх цих операціях, частота обертання вала електродвигуна залишається незмінною.

Рішення даної проблеми здійснюється застосуванням частотно - регульованого перетворювача (ЧРП). Його принцип заснований на зміні частоти напруги, що підводиться за допомогою спеціального регулюючого блоку, уменьшающего частоту оборотів вала електродвигуна.

У 2006 році в Краматорську по програмі переозброєння на котельні, обладнаної двома газовими котлами ТВГ-8М і димососами ДН-10 потужністю 22 кВт, були запущені частотно-регульовані перетворювачі.

Ефективність частотно-регульованих перетворювачів

Використання ЧРП на цьому об'єкті вирішило питання регулювання продуктивності Тягодутьевиє механізму методом зміни частоти обертання вала, при цьому, підтримання встановленого рівня технологічних параметрів - співвідношення тиску газу і значення розрядження на пальниках, підтримуються в автоматичному режимі.

Економія електроенергії за рік склала - 23 367 грн. А термін окупності впровадження частотно-регульованих перетворювачів - 2 роки.

 

Партнеры:
Покупаем одежду через интернет полезные советы от айтишников.

Дата: 29.10.2014