Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Автоматичне включення резервної електроенергії

Розвиток технічного прогресу вніс в наше життя чимало приємних і корисних речей, які дозволяють нам легко і швидко справлятися з повсякденними турботами. Сучасний міський житель, обдарований благами цивілізації, часом і не замислюється, що у всього цього, є зворотний бік медалі. Вчені, розробляючи і створюючи різні побутові пристрої і прилади, задумалися над тим, щоб наділити свої «творіння» максимальним ступенем надійності і захисту, в першу чергу від перепадів роботи електричної мережі.

Тому ними була створена система автоматичного включення резервної електроенергії. В її основі лежить принцип автоматичного підключення, у разі перебою в електропостачанні, до додаткових джерел живлення. Адже крім незручностей, викликаних перервою в подачі електроенергії, існує ще й загроза життю людей, значних матеріальних збитків і інших серйозних наслідків. Таким чином, виникла необхідність у створенні системи роздільного електропостачання та швидкого відновлення електроживлення.

Автоматичне включення резервної електроенергії повинне відповідати вирішенню таких завдань:
- Система повинна спрацьовувати в мінімально короткий термін після відключення основного джерела подачі електроенергії;
- Система повинна спрацьовувати завжди, в разі перепаду напруги в мережі незалежно від причини її виникнення;
- Система повинна спрацьовувати однократно, щоб не допустити багаторазове включення джерел, які можуть призвести до короткого замикання.

Схема автоматичного включення резервної електроенергії включає в себе: реле різного типу, цифровий блок для контролера, перемикачі, блок управління і панель індикації. За допомогою автоматичного включення резервної електроенергії можна включити окреме джерело живлення, наприклад, генератор або перетворювач від акумуляторних батарей. Крім того, за допомогою АВР можна привести в дію вимикач, який розділяє роботу мережі, при цьому перерва подачі електроенергії може становити десяті частки секунди.

Автоматичне включення резервної електроенергії в побутових умови не вимагає складання великих схем. Досить придбати джерело безперебійного живлення з акумулятором, наприклад для ПК, і його буде достатньо для коректного завершення роботи. Зовсім інша задача у АВР, передбаченого для об'єктів промислового та соціального призначення. Як правило, до таких будівель ведуть дві різні лінії електропередач, і у разі відключення живлення в одній з них відбувається автоматичне включення резерву в іншій. Джерелом живлення на другій лінії є дизель-генератор або друга трансформаторна підстанція. Головні особливості, які необхідно враховувати при проектуванні схем - це потужність джерела енергії і пропускна здатність живильного трансформатора. В іншому випадку АВР може вивести з ладу і паралельну систему харчування. Щоб не допустити перезавантаження мережі, автоматичне включення резервної енергії буде подавати живлення для найбільш значущих споживачів, відключивши від джерела менш важливих. Безсумнівно, подібна схема може застосовуватися і в побутових умовах, яка особливо застосовна в сучасних приватних будинках.

Установка системи автоматичного включення резерву дозволить гарантувати безперервну подачу електроенергії з альтернативного джерела живлення або справить коректний перехід на резервну лінію. Для надійної роботи АВР повинні бути дотримані такі вимоги:
- Система повинна мати надійне джерело живлення;
- Повинен здійснюватися контроль над станом автоматичного вимикача на вході основної лінії;
- Перевірка лінії на можливість появи короткого замикання;
- Контроль готовності до запуску альтернативного джерела живлення.

За допомогою операторської панелі можна отримувати інформацію про аварійні ситуації, вести облік споживання електроенергії від основного і резервного джерел. Крім того, АВР зможе перерозподілити подачу електроенергії споживачам з альтернативного джерела живлення.

Наші фахівці готові провести роботи різного рівня складності, щоб створити для Вас надійну систему автоматичного включення резервної електроенергії «під ключ».

Дата: 24.11.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://http://energorezerv.com.ua