Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Вибір електростанції: з синхронним або з асинхронним генератором?

Що вибрати: електростанцію з синхронним або з асинхронним генератором?

Кожен з нас, так чи інакше, стикається з таким поняттям як електростанція. Хтось користується благами цього потужного виробництва електричної енергії, хтось має до цього безпосереднє відношення, а хтось намагається поліпшити і модернізувати цей для багатьох з нас складний об'єкт. Одне залишається безсумнівним - це обладнання є частиною життя кожного з нас і являє собою необхідний елемент для підтримки комфортних умов.

Залежно від джерела енергії електростанції можуть бути: атомні, теплові, сонячні і т.п. За типом силової установки: газотурбінні, дизельні, бензинові, на сонячних елементах, з простим машинним генератором і т.д. Але саме широке застосування отримали автономні електростанції. Як і будь-яке складне технічне обладнання електростанції являють собою сукупність обладнання, приладів та установок, завдяки яким електрична станція приводиться в дію. І в даному випадку «начинка» має важливе значення, зокрема, варто звернути особливу увагу вибору підходящого генератора.

Асинхронні генератори відрізняються простотою конструкції і стійкістю до перевантажень і коротких замикань. При виході напруга показує меншу кількість нелінійних спотворень. Використання асинхронного генератора дозволяє живити, як промислові пристрої та електронну техніку. Асинхронний генератор призначений для підключення: ламп розжарювання, електронагрівачів, побутових електроконфорок, комп'ютерної техніки, електронних пристроїв і т.д. Але необхідно враховувати, що перевантаження цих генераторів не припустима.

Синхронні генератори виробляють більш «чистий» струм і рекомендуються для використання харчування насосів, електродвигунів, дискових пилок, компресорів та інших електроінструментів. Синхронний генератор відрізняється конструктивною складністю завдяки наявності котушок індуктивності на роторі, в той час як асинхронний генератор влаштований простіше - як звичайний маховик. Таким чином, цей тип генератора краще захищений від попадання бруду і вологи, і відповідно має більш високий клас захисту. У синхронних генераторів - клас захисту IР 23, у асинхронних - IР 54. Але останнім часом провідні виробники пропонують інноваційні розробки, які дозволяють відносити синхронні агрегати до класу захисту IР 54. Проте, все ж переважно в промисловості та побуті залишається за асинхронними генераторами, які відрізняються простотою і надійністю в експлуатації.

Дата: 24.11.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://http://energorezerv.com.ua