Поиск

Партнеры

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Принцип дії перетворювача біопалива в біогаз

Принцип дії перетворювача біопалива в біогаз

Отримання біогазу і добрива з органічних відходів здійснюється за допомогою спеціального пристрою - біогенератором (мал. 1.1) - в наступній послідовності.

Пристрій отримання біогазу і добрива з органічних відходів

Малюнок 1.1. Пристрій отримання біогазу і добрива з органічних відходів

Відсортовані органічні відходи подрібнюються в апараті 1. Подрібнена біомаса перевантажується транспортером 2 в транспортер 5, при цьому засівається метаногенной мікрофлорою з засевной бака 3, далі біомаса зрошується знезараженим фільтратом або водою з зрошувача 4 до вологості 50-75%.

Наступним кроком зволожена біомаса подається транспортером 5 у верхню частину газодренажной конструкції 6 і зсипається вниз на спеціально підготовлену основу 8.

Насипанні відходів проводиться пошарово, у кілька етапів, до загальної висоти бурта 7, з регулярною пересипанням шарів відходів шарами глини. Так, при досягненні розрахункової висоти першого шару відходів він засипається ізолюючим шаром глини і герметизується зрошенням глини, знезараженим фільтратом або водою з зрошувача 11 і підсушила вологого шару глини до утворення твердої кірки.

Після герметизації першого шару відходів він засипається наступним шаром відходів до розрахункової висоти і герметизується аналогічно. При досягненні спільної проектної висоти бурта 7 останній шар відходів герметизується глиною так само, як і нижні шари відходів.

Відбір біогазу з масиву відходів здійснюється через газодренажную конструкцію 6. Вона монтується в центрі підстави 8 і являє собою жорстко пов'язану конструкцію з труб, що сполучає функції вертикального і горизонтального газового дренажу. Труби горизонтального газового дренажу радіально вмонтовані в трубу вертикального газового дренажу під кутом, близьким до 45° (кут природного укосу сипучого насипного матеріалу).

У місцях стиків з вертикальною трубою горизонтальні дрени забезпечені засувками 12, а з протилежного боку вони відкриті і зрізані в нижній частині під кутом для збільшення площі входу біогазу. У міру герметизації шарів відходів засувки 12 відкриваються.

Відбір фільтрату здійснюється гідродренажних системою 9, вмонтованої в основу 8, яке виконується з твердого водонепроникного матеріалу з ухилом до центру не більше 15°.

Фільтрат, що збирається гідродренажних системою 9, передається до збірки 10 і далі в ємність 4 для знезараження. Після знезараження частина фільтрату надходить в засевной бак 3, де засівається метаногенів штамами. При цьому їх частина витрачається на зволоження біомаси та глини, а основна частина фільтрату передається на зволоження звалища твердих чи інших побутових відходів господарського двору або (на розсуд голови господарства) на добриво землі під ріллю.

З припинення виділення біогазу вміст бурту подрібнюється, просівається для видалення механічних включень і використовується як органоминеральное добриво. Після очищення робочого майданчика цикл переробки органічних відходів у біогаз і добриво повторюється.

Дата: 16.01.2015